Subscribe to Comments Reloaded - en to da_DK translation catalogue (138 entries)

en: Search
da_DK: Søg

en: Your settings have been successfully updated.
da_DK: Dine indstillinger er blevet opdateret.

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Add New Subscription
da_DK: Ny abonnent til

en: Post:
da_DK: Rækker:

en: Email
da_DK: E-mail

en: Active
da_DK: Opgave

en: Update
da_DK: Opdater

en: Subscription added.
da_DK: Abonnementer

en: Subscriptions updated.
da_DK: Abonnementer pr. dag

en: Subscription deleted.
da_DK: Abonnement udført

en: Subscriptions deleted:
da_DK: Abonnementer til:

en: Subscriptions suspended:
da_DK: Abonnement udført

en: Subscriptions activated:
da_DK: Abonnementer til:

en: Subscriptions updated:
da_DK: Abonnementer pr. dag

en: &laquo; Previous
da_DK: &laquo; Forrige

en: Next &raquo;
da_DK: Næste &raquo;

en: Update Subscription
da_DK: Opdater abonnement

en: optional
da_DK: Indstillinger

en: Please remember: this operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
da_DK: Vær opmærksom: Denne operation kan ikke fortrydes! Er du sikker på at du vil fortsætte?

en: From
da_DK: Fra

en: To
da_DK: Til

en: Suspended
da_DK: Annuller

en: There was an error updating the following fields:
da_DK: Der var en fejl i opdateringen af disse felter:

en: Enable default checkbox
da_DK: Slå bekræftelse til

en: Yes
da_DK: Ja

en: No
da_DK: Nej

en: Checked by default
da_DK: Default afkrydset

en: Decide if the checkbox should be checked by default or not.
da_DK: Vælg om tjekboksen default skal være afkrydset eller ej.

en: Default Checkbox Value
da_DK: Slå bekræftelse til

en: Advanced subscription
da_DK: Opdater abonnement

en: Advanced default
da_DK: Default afkrydset

en: Custom inline style
da_DK: Tilpasset inline style

en: Custom inline CSS to add to the checkbox.
da_DK: Tilpasset inline CSS til at tilføje til tjekboksen.

en: Custom HTML
da_DK: Tilpasset HTML

en: Custom HTML code to be used when displaying the checkbox. Allowed tags: [checkbox_field], [checkbox_label]
da_DK: Tilpasset HTML kode til brug ved visning af tjekboksen. Tilladte tags: [checkbox_field], [checkbox_label]

en: Default label
da_DK: Forfatter besked

en: Label associated to the checkbox. Allowed tag: [subscribe_link]
da_DK: Besked vist ved tjekboksen: Tilladt tag: [subscribe_link]

en: Subscribed label
da_DK: Abonnements besked

en: Label shown to those who are already subscribed to a post. Allowed tag: [manager_link]
da_DK: Besked vist til dem der allerede abonnerer på et indlæg. Tilladt tag: [manager_link]

en: Pending label
da_DK: Afventer besked

en: Label shown to those who are already subscribed, but haven't clicked on the confirmation link yet. Allowed tag: [manager_link]
da_DK: Besked vist til dem der allerede abonnerer på et indlæg, men som ikke har bekræftet abonnementet endnu. Tilladt tag: [manager_link]

en: Author label
da_DK: Forfatter besked

en: Label shown to authors (and administrators). Allowed tag: [manager_link]
da_DK: Besked vist til forfattere (og administratorer). Tilladt tag: [manager_link]

en: Mass Update Subscriptions
da_DK: Opdater abonnementer

en: email address
da_DK: Afsender e-mail adresse

en: optional - new email address
da_DK: Opdater e-mail adresse

en: Post ID
da_DK: Indlæg (ID)

en: Search subscriptions
da_DK: Abonnementer

en: Inactive
da_DK: Opgave

en: Post (ID)
da_DK: Indlæg (ID)

en: Date and Time
da_DK: Dato og tid

en: Subscription
da_DK: Abonnementer til

en: Delete
da_DK: Slet

en: Action:
da_DK: Opgave:

en: Delete forever
da_DK: Slet for altid

en: Suspend
da_DK: Annuller

en: Update subscriptions
da_DK: Opdater abonnementer

en: Sorry, no subscriptions match your search criteria.
da_DK: Beklager, der er ikke fundet nogle abonnenter til

en: Management URL
da_DK: Administrations side

en: Virtual Management Page
da_DK: Administrations side

en: Page title
da_DK: Side titel

en: Title of the page your visitors will use to manage their subscriptions.
da_DK: Titel på siden de besøgende bruger til at administrere deres abonnementer.

en: The permalink for your management page (something like <code>/manage-subscriptions</code> or <code>/?page_id=345</code>). This page <b>does not</b> actually exist in the system, but its link must follow your permalink structure.
da_DK: Permalink til din administrations side (f.eks. som <code>/administrer-abonnement</code> eller <code>/?page_id=345</code>). Denne side <b>eksisterer ikke</b> ikke i dit system, men linket skal følge dine permalink indstillinger.

en: Warning: it looks like the value you are using may be incompatible with your permalink structure
da_DK: Advarsel: Det ser ud til at der format du bruger, måske ikke er matcher dine permalink indstillinger

en: Messages
da_DK: E-mail beskeder

en: Request link
da_DK: Anmod om link

en: Text shown to those who request to manage their subscriptions.
da_DK: Tekst vist til dem der forespørger om adgang til deres abonnementer.

en: Request submitted
da_DK: Forespørgsel afsendt

en: Thank you note shown after the request here above has been processed. Allowed tags: [post_title], [post_permalink]
da_DK: Kvitteringsbesked vist efter forespørgslen ovenfor er udført. Tilladte tags: [post_title], [post_permalink]

en: Subscribe without commenting
da_DK: Abonner uden at kommentere

en: Text shown to those who want to subscribe without commenting. Allowed tags: [post_title], [post_permalink]
da_DK: Tekst vist til dem der abonnerer uden at kommentere. Tilladte tags: [post_title], [post_permalink]

en: Subscription processed
da_DK: Abonnement udført

en: Thank you note shown after the subscription request has been processed (double check-in disabled). Allowed tags: [post_title], [post_permalink]
da_DK: Kvitteringsbesked vist efter abonnements forespørgslen er udført (bekræftelse slået fra). Tilladte tags: [post_title], [post_permalink]

en: Subscription processed (DCI)
da_DK: Abonnement udført (Bekræftelse)

en: Thank you note shown after the subscription request has been processed (double check-in enabled). Allowed tags: [post_title], [post_permalink]
da_DK: Kvitteringsbesked vist efter abonnements forespørgslen er udført (bekræftelse slået til). Tilladte tags: [post_title], [post_permalink]

en: Authors
da_DK: Forfattere

en: Introductory text for the authors' management page.
da_DK: Introduktions tekst til forfatterens administrations side.

en: Users
da_DK: Brugere

en: Introductory text for the users' management page.
da_DK: Introduktions tekst til brugerens administrations side.

en: Sender email address
da_DK: Afsender e-mail adresse

en: Email address to use for the "from" field when sending a new notification to the user.
da_DK: E-mail adresse som afsender i "fra" feltet når der sendes en besked til brugeren.

en: Notification subject
da_DK: E-mail emne

en: Subject of the notification email. Allowed tag: [post_title]
da_DK: Emne til adviserings e-mail. Tilladt tag: [post_title]

en: Notification message
da_DK: E-mail besked

en: Double check subject
da_DK: Bekræftelses e-mail emne

en: Subject of the confirmation email. Allowed tag: [post_title]
da_DK: Emnet i bekræftelses e-mailen. Tilladt tag: [post_title]

en: Double check message
da_DK: Bekræftelses e-mail besked

en: Content of the confirmation email. Allowed tags: [post_permalink], [confirm_link], [post_title], [manager_link]
da_DK: Indhold af bekræftelses e-mailen. Tilladte tags: [post_permalink], [confirm_link], [post_title], [manager_link]

en: Management subject
da_DK: Administrations e-mail emne

en: Subject of the mail sent to those who request to access their management page. Allowed tag: [blog_name]
da_DK: Emnet i e-mailen sendt til dem der beder om adgang til deres administrations side. Tilladt tag: [blog_name]

en: One Click Unsubscribe
da_DK: Lad administrator abonnere

en: Autopurge requests
da_DK: Autoslet forespørgsler

en: Delete pending subscriptions (not confirmed) after X days. Zero disables this feature.
da_DK: Slet afventende abonnementer (ikke bekræftede) after X dage. 0 slår denne funktion fra.

en: Enable double check
da_DK: Slå bekræftelse til

en: Send a notification email to confirm the subscription (to avoid addresses misuse).
da_DK: Send en bekræftelses e-mail for at bekræfte abonnement (for at undgå e-mail adresse misbrug).

en: Subscribe authors
da_DK: Abonnements besked

en: Enable HTML emails
da_DK: Slå HTML e-mails til

en: If enabled, will send email messages with content-type = text/html instead of text/plain
da_DK: Hvis slået til, så vil e-mail beskeder indeholde = tekst/html i stedet for tekst/plain

en: Process trackbacks
da_DK: Send trackbacks

en: Notify users when a new trackback or pingback is added to the discussion.
da_DK: Adviser abonnenter når en ny trackback eller pingback er tilføjet til kommentarer.

en: Track all subscriptions
da_DK: Advisering ved abonnementer

en: Notify the administrator when users subscribe without commenting.
da_DK: Adviser administrator når brugere abonnerer uden at kommentere.

en: Let the administrator subscribe to comments when logged in.
da_DK: Lad administrator abonnere på kommentarer når administrator er logget ind.

en: BCC admin on Notifications
da_DK: E-mail emne

en: Subscribe to the Beta testers
da_DK: Abonnements besked

en: Vote and show your appreciation
da_DK: Stem og vis din påskønnelse

en: Tell other people if <strong>Subscribe to Comments Reloaded</strong> works for you and how good it is. <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/subscribe-to-comments-reloaded/">Rate it</a> on its Plugin Directory page.
da_DK: Fortæl andre hvis Subscribe to Comments Reloaded virker for dig og hvor god den er. <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/subscribe-to-comments-reloaded/">Rate den</a> på Plugin Directory siden.

en: Title
da_DK: Titel

en: Select all
da_DK: Vælg alt

en: Invert selection
da_DK: Vend det udvalgte

en: New subscription to
da_DK: Ny abonnent til

en: User:
da_DK: Bruger:

en: Manage subscriptions
da_DK: Rediger dine abonnementer

en: Comment Form
da_DK: Kommentar skema

en: Management Page
da_DK: Administrations side

en: Notifications
da_DK: E-mail emne

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Subscriptions
da_DK: Abonnementer til

en: Need help on how to use Subscribe to Comments Reloaded? Visit the official
da_DK: Brug for hjælp til at bruge Subscribe to Comments Reloaded? Besøg den officielle

en: Feeling generous?
da_DK: Føler du dig generøs?

en: Donate a few bucks!
da_DK: Doner et par dollar!

en: Notify me of followup comments via e-mail. You can also <a href='[subscribe_link]'>subscribe</a> without commenting.
da_DK: Giv mig besked ved andre kommentarer via e-mail. Du kan også <a href='[subscribe_link]'>abonnere</a> uden at kommentere.

en: You are subscribed to this post. <a href='[manager_link]'>Manage</a> your subscriptions.
da_DK: Du abonnerer på dette indlæg. <a href='[manager_link]'>Rediger</a> dine abonnementer.

en: Your subscription to this post needs to be confirmed. <a href='[manager_link]'>Manage your subscriptions</a>.
da_DK: Dit abonnement til dette indlæg kræver bekræftelse. <a href='[manager_link]'>Rediger dine abonnementer</a>.

en: You can <a href='[manager_link]'>manage the subscriptions</a> of this post.
da_DK: Du kan <a href='[manager_link]'>redigere abonnementerne</a> til dette indlæg.

en: To manage your subscriptions, please enter your email address here below. We will send you a message containing the link to access your personal management page.
da_DK: For at redigere dine abonnementer, så indtast venligst din e-mail adresse herunder. Vi sender dig en besked med et link til din personlige abonnement side.

en: Thank you for using our subscription service. Your request has been completed, and you should receive an email with the management link in a few minutes.
da_DK: Tak for at bruge vores abonnements service. Din forespørgsel er udført og du vil modtage en e-mail med et link med adgang til din personlige abonnements side.

en: You can follow the discussion on <strong>[post_title]</strong> without having to leave a comment. Cool, huh? Just enter your email address in the form here below and you're all set.
da_DK: Du kan abonnere på diskussionen på <strong>[post_title]</strong> uden at du behøver at skrive en kommentar. Bare indtast din e-mail adresse i felter nedenfor og du vil blive orienteret ved nye kommentarer.

en: Thank you for using our subscription service. Your request has been completed. You will receive a notification email every time a new comment to this article is approved and posted by the administrator.
da_DK: Tak for at bruge vores abonnements service. Din forespørgsel er udført og du vil modtage en e-mail hver gang en ny kommentar bliver godkendt af administrator.

en: Thank you for using our subscription service. In order to confirm your request, please check your email for the verification message and follow the instructions.
da_DK: Tak for at bruge vores abonnements service. For at kunne udføre din forespørgsel, tjek din e-mail for en bekræftelses e-mail og følg instruktionerne i denne e-mail.

en: In order to cancel or suspend one or more notifications, select the corresponding checkbox(es) and click on the button at the end of the list.
da_DK: For at kunne annullere eller ophæve en eller flere abonnementer, vælg det korrekte korrekte indlæg og vælg hvad der skal ske via knappen nedenfor listen.

en: In order to cancel or suspend one or more notifications, select the corresponding checkbox(es) and click on the button at the end of the list. You are currently subscribed to:
da_DK: For at kunne annullere eller ophæve en eller flere abonnementer, vælg det korrekte korrekte indlæg og vælg hvad der skal ske via knappen nedenfor listen. Du abonnerer i øjeblikket på:

en: There is a new comment to [post_title]
da_DK: Der er en ny kommentar til [post_title]

en: Please confirm your subscription to [post_title]
da_DK: Venligst bekræft dit abonnement på kommentarer til [post_title]

en: Manage your subscriptions on [blog_name]
da_DK: Rediger dit abonnement på kommentarer på [blog_name]

en: StCR Notification
da_DK: E-mail emne

en: Don't subscribe
da_DK: Lad administrator abonnere
